
Monet Chanelit ovat hieman mieleenpainumattomia, vaikkakin todella elegantteja ja kauniita.
Valvojat: Kamicha, Gogol, Mohn
Joo! Osta säkin kun mäkin ostin. Ei todellakaan ollut suunnitteilla ihan kauheasti mitään Chaneleita, mutta täytyihän sitä nyt kuitenkin...Toi afrotanssi kuulostaa hauskaltaSumukorento kirjoitti:Saanko setämiehenkunniaksi ostaa lohdutuspullon?
Yhdyn täysin Toxu sanoihisitoxu kirjoitti:Suihkun jälkeen Givenchy Pi. Rakastan tätä tuoksua vaikka tämä on ainut tuoksu ikinä joka on aiheuttanut miulle iho-oireita. En tiedä miksi niin ei tapahdu enää, mutta vuosia sitten kun aloin käyttämään tätä, se kirveli ja poltteli annostuksen jälkeen kovastikkin ensimmäiset 5-15 minuuttia. Ja toisaalta, kun aikanaan käytin Pi:n suihkugeeliä, sitä ei voinut levittää intiimialueille, sillä se kirveli siellä ihan helvetisti.
On siis selvää että tässä on jotain mille ihoni ja erityisesti "pinkit osani" ovat yliherkkiä, mutta tosiaan, ei tämä jostain syystä enää ärsytä. Mikäköhän siinä on?![]()
Muistan Basenotesilla jonkun kerran maininneen tästä, eli en ole ainut ihminen maailmassa jolle on koitunut ongelmia. Kaveri teki asiasta ihan topikin, jonka nimi taisi olla "Pi Rash!".
Rakastan tätä tuoksua myös siitä huolimatta että suuresti ihailemani Luca Turin lyttäsi tämän Guidessa ihan maanrakoon, otsikolla Sweet Nothing.
Omistin tästä myös aikanaan harvinaiseksi käyneen Eau de Parfum version, mutta pudotin sen kännipäissäni lattialle jolloin se särkyi. Se vituttaa välillä vieläkin, vaikka pidin aina tästä EdT-versiosta enemmän, anyway.
Vielä se, että Pi on eräs harvoista tuoksuista joista olen saanut positiivista palautetta: eräs kaunis nuori nainen sanoi kerran yksinkertaisesti että "sie tuoksut mahtavalta."
Hyvältähän se tuntui, ei sitä voi kieltää. Kyllä miun puolesta tuoksujani voitaisiin kehua useamminkin. Tai haukkua. Sanoisivat nyt edes jotakin, perkele.
Afrotanssi on hauskaa! Minä en yleensä tykkää ollenkaan mistään vähänkään tanssillisista lajeista, joskus tavallisien jumppatuntien alkulämmittelykoreografiakin on minulle liikaa ja tulee pelkkä tuskanhiki ja ärsytys nostaa sykettä, ja siitä on tehokkuus kaukana jos se tuntuu pelkältä sekoilulta. Mutta tuo afrotanssi on aivan erilaista, se tosiaan tekee hyvää nivelille ja selkärangalle ja on sellaista letkeää mutta silti tehokasta. Ei mitään turhaa kikkailua, vaan sellaista mukavan rytmikästä ja välillä rajuakin menoa. Suosittelen!Anna kirjoitti:...Toi afrotanssi kuulostaa hauskalta