Tuoksufoorumi on siirretty uudelle palvelimelle ja samalla yli kymmenen vuotta vanha phpbb-ohjelmisto päivitettiin tuoreimpaan versioon.
Foorumi toimii nyt kivasti myös puhelimissa ja muissa mobiiliselaimissa.
Vuosia jumissa ollut sähköpostin lähetys on myös korjattu, ja nyt uusien tilien rekisteröiminen ja salasanojen palautuslinkkien lähettäminen onnistuu taas.
Lisäksi liitetiedostojen lisääminen on taas sallittua, eli kuvia ei tarvitse käydä erikseen lisäämässä johonkin ulkoiseen kuvapalveluun.
Jos tarvitset apua tilin aktivoimisessa tai jokin muu toiminto on rikki, voit lähettää viestin admin miukumauku tuoksufoorumi pistefi.
Tykkään aika monista Etroista: antikvariaatilta, museolta tai arkistolta tuoksuva Messe de Minuit on ehdoton ykkössuosikkini, mutta kaapista löytyy myös vastasuihkutettuna kitkeränvihreä Palais Jamais, joka muuttuu iholla hyvin miellyttäväksi, Gomma, joka muistuttaa Imperial Leather -saippuaa, savuinen Vetiver (ensimmäinen vetivertuoksu, johon ihastuin), hivenen shalimarmainen Shaal Nur, pihkainen Ambra, multainen Patchouli, raikkautensa erinomaisesti säilyttävä Lemon Sorbet, mantelipuuterinen Heliotrope ja Magot, joka ei ole yhtään tyyppiäni, mutta joka saa aina kehuja.
Viimeinen havainto Etroista Stockalta oli jonkun alen yhteydessä ja silloin hyllyssä oli vain kylpytuotteita.