Tuoksufoorumi on siirretty uudelle palvelimelle ja samalla yli kymmenen vuotta vanha phpbb-ohjelmisto päivitettiin tuoreimpaan versioon.
  • Foorumi toimii nyt kivasti myös puhelimissa ja muissa mobiiliselaimissa.
  • Vuosia jumissa ollut sähköpostin lähetys on myös korjattu, ja nyt uusien tilien rekisteröiminen ja salasanojen palautuslinkkien lähettäminen onnistuu taas.
  • Lisäksi liitetiedostojen lisääminen on taas sallittua, eli kuvia ei tarvitse käydä erikseen lisäämässä johonkin ulkoiseen kuvapalveluun.
  • Jos tarvitset apua tilin aktivoimisessa tai jokin muu toiminto on rikki, voit lähettää viestin admin miukumauku tuoksufoorumi pistefi.
t. Ylläpito

M. Micallef Parfums

Tänne tuoksutalokohtaiset ketjut, keskustelua, uutisia yms.

Valvojat: Kamicha, Gogol, Mohn

Njaalgahaisyeini
Viestit: 838
Liittynyt: 05 Loka 2013, 04:00
Paikkakunta: Perä mettä

M. Micallef Parfums

Viesti Kirjoittaja Njaalgahaisyeini »

Onko joku tutustunut tähän taloon paremmin? Yritän tässä saada selvää, onko itse tuoksuilla mitään muuta funktiota kuin täyttää noita paljettipulloja?
Avatar
Kosmoskukka
Viestit: 2426
Liittynyt: 01 Kesä 2012, 19:14
Tuoksuni: http://www.fragrantica.com/member/26278/
Ostoslista: Tämä vaihtelee kuukausittain. Joten.. en laita tänne mitään, mutta fragranticalta voi katsoa "tahto" listaa. Sitä päivitän.
Paikkakunta: Oulu

Re: M. Micallef Parfums

Viesti Kirjoittaja Kosmoskukka »

Ovat kyllä ihania!
Mulla on Watch-time for love, (tämä on makea, hieman eksoottisen oloinen pläjäys)
Ananda, (kiva ja valovoimainen Mimosa tuoksu)
Automne, (hmm, tonkaa ei ollut merkattu ainakaan fragranticassa mutta vaniljaa, ehkä tonkaa... pehmeä ja aavistuksen verran makea)
viime vuonna lanseerattu M.Micallef nimikko tuoksu (tämä on todella juhlallinen upea tuoksu.. ehkä eniten mieleeni Anandan rinnalla) ja sitten on vielä Art Collection 102 (tämä mua kyllä muistuttaa hieman Serge sedän bois vanillea)
Thougts begome things... choose the good ones!
Vastaa Viestiin