Tuoksufoorumi on siirretty uudelle palvelimelle ja samalla yli kymmenen vuotta vanha phpbb-ohjelmisto päivitettiin tuoreimpaan versioon.
  • Foorumi toimii nyt kivasti myös puhelimissa ja muissa mobiiliselaimissa.
  • Vuosia jumissa ollut sähköpostin lähetys on myös korjattu, ja nyt uusien tilien rekisteröiminen ja salasanojen palautuslinkkien lähettäminen onnistuu taas.
  • Lisäksi liitetiedostojen lisääminen on taas sallittua, eli kuvia ei tarvitse käydä erikseen lisäämässä johonkin ulkoiseen kuvapalveluun.
  • Jos tarvitset apua tilin aktivoimisessa tai jokin muu toiminto on rikki, voit lähettää viestin admin miukumauku tuoksufoorumi pistefi.
t. Ylläpito

44500 Max

Vapaata keskustelua foorumille rekisteröityneille. Ei näy vierailijoille - ja hakukoneiden botit eivät käy täällä.

Valvojat: Kamicha, Gogol, Mohn

Avatar
Eeva
Viestit: 865
Liittynyt: 26 Maalis 2012, 12:24

Re: 44500 Max

Viesti Kirjoittaja Eeva »

Haa! Kiitos vinkistä!
Jaakiem
Viestit: 4094
Liittynyt: 26 Maalis 2012, 16:58

Re: 44500 Max

Viesti Kirjoittaja Jaakiem »

Mohn, tuskinpa tästä porukasta kukaan on kovinkaan asenteellinen millään tavallaan. Ehkä oikea tutustua parfumööriin onkin tuoksujen kautta? Meistä varmaan kukaan ei ole haistellut edes sitä Eau de Finlandia? Vaikka se maininta calonesta varmaankin säikäytti monet.
Avatar
Mohn
Viestit: 1140
Liittynyt: 25 Maalis 2012, 20:13
Viesti:

Re: 44500 Max

Viesti Kirjoittaja Mohn »

Jaakiem, ei varmaan olekaan. Paitsi minä. :wink:

Minä en tarkoittanut tässä yhteydessä pelkästään esimerkiksi sukupuolista suuntautumista vaan myös vaikkapa itseopiskelua, enemmän ja vähemmän hullua unelmaa ja sen toteuttamista ja toteutustapaa, oikeastaan koko konseptia.

Minä ainakin olin jonkin verran asenteellinen ja ennakkoluuloinen ennen dokumentin katsomista ja aluksi myös sen aikana, oikeastaan enemmänkin kuin aloittaessani katselua.

Vasilisa on muuten tuoksutellut Eau de Finlandea ja jopa tavannut Max Perttulan ja kirjoittanut molemmista myös blogissaan.
Le Monde des Rêves
“Time you enjoy wasting is not wasted time.”
Avatar
Tiia
Viestit: 943
Liittynyt: 26 Maalis 2012, 22:53
Viesti:

Re: 44500 Max

Viesti Kirjoittaja Tiia »

Areena toimi vihdoin loppuun asti kolmannella yrittämällä.

Kyllä mulla jäi päällimmäisiksi tunteiksi vaikutus ja liikutus. On ihanaa, että Max on juuri sellainen kuin on. Hyvin sydämellinen, huumorintajuinen ja vilpitön persoona. Tuntuu oudolta, ettei Maxin kuuluisuudesta huolimatta hänen tuoksujaan ole kovin hyvin saatavilla - edes täällä Suomessa.
Oopiumiluola
Une femme sans parfum est une femme sans avenir.
- Coco Chanel
Vastaa Viestiin