Kuinka ei ollut balsamiketjua tässä!?
Vanhojen tuttujen lisäksi on alkanut kiehtoa elemi yhä enenevissä määrin. Suositteluja? Itse käytän arkituoksuna Jovoyn Rouge assassinia, ja vaikka se onkin enemmän lipstick butter -tyyliä, niin opettanut minua tunnistamaan elemin paremmin muissakin tuoksuissa. Molton Brownin Iunua yritin tilata epätoivoisesti joskus briteistä (kun jasmiinikin maistuu), mutta vesiperä, nou can doo. Anyways nuotti, johon kehtaisi paneutua syvällisemmin.
Ja sitten Fir balsam/balsam fir potentiaalinen addiktion aiheuttaja, en vaan ole paljoakaan löytänyt tuoksuja. Itärajan takana taitaa olla suositumpi... Baccarat rouge taitaa sisältää sitä, mutta missä määrin? Annikin Nuit etoilee myös. Antakaas hyviä suosituksia! Tuo Franck Bocletin sampleni on aivan tajuttoman hyvä, mutta on nopeasti ohi. Ilmeisesti fir balsam on nuottina helposti haihtuva, jotkut vahvistavat sen kestoa yhdistämällä kahta eri fir balsam -tuoksua, liekö tuossa mitään perää???
Tuoksufoorumi on siirretty uudelle palvelimelle ja samalla yli kymmenen vuotta vanha phpbb-ohjelmisto päivitettiin tuoreimpaan versioon.
- Foorumi toimii nyt kivasti myös puhelimissa ja muissa mobiiliselaimissa.
- Vuosia jumissa ollut sähköpostin lähetys on myös korjattu, ja nyt uusien tilien rekisteröiminen ja salasanojen palautuslinkkien lähettäminen onnistuu taas.
- Lisäksi liitetiedostojen lisääminen on taas sallittua, eli kuvia ei tarvitse käydä erikseen lisäämässä johonkin ulkoiseen kuvapalveluun.
- Jos tarvitset apua tilin aktivoimisessa tai jokin muu toiminto on rikki, voit lähettää viestin admin miukumauku tuoksufoorumi pistefi.
Balsamit, elemi ja balsam fir etunenässä
Valvojat: Kamicha, Gogol, Mohn
-
- Viestit: 32
- Liittynyt: 14 Maalis 2018, 22:35
- Tuoksuni: Dark woods and spicy goods.
The crotch stuff.
Earthy & roots.
Mutta yhdestä en tuoksuasioissa tingi: balsamit. - Ostoslista: Wishlist:
-Gold Leather (Atelier cologne)
-Youth dew (heti ostan kunhan tarpeeksi halvalla saa! What a bad bitch she is.)
-Kouros
-Botafumeiro (Carner Barcelona)
-Paloma Picasso
-Black Vines (Kerosene)
Tompat, Serget, Amouaget ja Artisaanit ei ole koskaan varsinaisesti jylisyttäneet maailmaani.